IPhone 7 Plus ka qenë smartphone i dytë më i popullarizuar në Kinë gjatë vitit 2017

iPhone 7 Plus

Tregu për telefonat inteligjentë në Kinë është i vështirë: shumë prodhues në vend janë prodhues të mëdhenj të terminaleve shumë interesante. Sidoqoftë, Apple ka vënë theksin në vendin lindor për disa vjet dhe duket se produktet e saj të fundit po depërtojnë thellë në publikun aziatik. I tillë ka qenë ndikimi në treg që gjatë gjithë vitit 2017, Apple ka arritur të vendosë një nga ekipet e saj në TOP 10 të Kinës.

Edhe pse mund të mendoni se është iPhone, iPhone 8 Plus ose iPhone X i dëshiruar, asgjë nuk është më larg së vërtetës. Sipas analistëve të kompanisë Kundërpikë, Apple është e vetmja kompani e huaj që është në mesin e 10 modeleve më të shitura gjatë gjithë vitit 2017. Dhe, jini të kujdesshëm, sepse ai e bën atë me iPhone 7 Plus.

TOP 10 telefona inteligjentë të shitjes 2017 iPhone 7 Plus

Rënia e çmimit dhe karakteristikat e mira që iPhone 7 Plus paraqet aktualisht, ata e vendosin atë si një model që do të merret parasysh, jo vetëm në Kinë, por në pjesën tjetër të botës. Po kështu, është një ekip që përveç që ka një ekran të madh - madhësia e diagonaleve është e rëndësishme për publikun kinez - duhet gjithashtu të shtohet se ky model ju lejon të luani me efektet e thellësisë në fotografi.

Kjo, dhe shumë gjëra të tjera, e kanë bërë këtë model terminalin e dytë më të popullarizuar në Kinë gjatë gjithë vitit 2017. Për të qenë më specifik: ai ka arritur një 2,8 përqind e aksioneve totale. Kini kujdes, sepse ato janë vetëm dy të dhjetat e modelit të parë. Dhe këtu me siguri nuk ka rival: OPPO dhe modeli i tij OPPO R9S, Një smartphone që u shfaq në skenë në fund të vitit 2016 dhe që çmimi i tij e bën atë shumë tërheqës për publikun e gjerë.

Nga ana tjetër, vëllai i vogël i iPhone 7 Plus - saktësisht, iPhone 7 -, gjithashtu hyn në këtë listë të zgjedhur. Edhe pse kësaj radhe ata janë më në qendër të tabelës (pozicioni i pestë) me një pjesë e tregut prej 2,4%. Pjesa tjetër e ekipeve që përbëjnë këtë TOP 10 celularë më të shitur në Kinë gjatë vitit 2017 janë me origjinë kineze: Xiaomi, Vivo dhe Honor.


Motori Taptik
Ju intereson:
Çaktivizo reagimet e gabuara në iPhone 7
Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   altergjik dijo

    Më e dëshiruara është X dhe më e shitura 7 plus, ka logjikë.