Apple Arcade: Nëse filloni të shkarkoni lojëra, mbani një sy kapacitetin e iPhone tuaj

E papritura dje ishte përfshirja në iPhone me beta e iOS 13.1 të Apple Arcade. Dhe unë jam i sigurt për ata me fat që ishin në gjendje të fillojnë të shkarkojnë lojëra mbrëmë, disa prej tyre do të kenë marrë një njoftim të ri dhe të pamendueshëm disa ditë më parë: "Ruajtja pothuajse e plotë". A marrin shumë lojëra? Le ta shohim.

Pritet që brenda azhurnimit të iOS 13 do të vijë qasja në Apple Arcade.  Isshtë një platformë pagese, por muaji i parë i provës është falas, kështu që do të ketë shumë prej nesh që do të regjistrohen, të paktën për të provuar lojërat. Deri më tani, ne kemi parë që ka vetëm 53 lojëra në dispozicion (ju keni këtu listimi), por kompania tashmë e ka njoftuar atë në pak ditë katalogu do të zgjerohet në më shumë se 100.

9to5Mac Ai tashmë i ka shkarkuar të gjithë dhe na ka treguar disa informacione që janë të rëndësishme të merren parasysh:

Nuk ka asnjë lojë që tejkalon kapacitetin 4GB. Loja më e rëndë, për momentin, është aventura RPG "Variaus Daylife" e cila zë 3,8 GB kapacitet. Shaka e vogël.

E dyta, me 2,9 GB, është "Hot Lava". Shtë loja aksion që pamë ditën tjetër në Keynote. Këta të dy e marrin tortën kur bëhet fjalë për madhësinë e shkarkimit. Pastaj ka vetëm 5 lojëra të tjera që tejkalojnë kapacitetin 2 GB, të tilla si "Over the Alps", "Spelldrifter" ose "Oceanhorn 2". Pjesa tjetër e listës është më pak e frikshme, me një madhësi mesatare prej rreth 500 MB.

Madhësia e lojërave do të varet gjithashtu nga pajisja që do të përdoret. Një lojë për iPhone nuk do të zërë të njëjtën gjë si për Apple TV. Shkarkimi i plotë i 53 lojërave në dispozicion është bërë në një ipad Pro 64 GB, dhe ishte mbushur plotësisht. Në total, të gjitha lojërat morën pothuajse 50 GB.

Duke marrë parasysh që mbeten gati 50 lojëra, që nga fillimi, Ne mund të vlerësojmë se i gjithë katalogu i lojërave të disponueshëm në fillim do të kalojë 100 GB në kapacitet.

Nëse jeni në lojëra dhe planifikoni të regjistroheni në Apple Arcade, nuk do të jeni më në gjendje të thoni atë të… «nëse kam 64 GB të kota, unë kam gjithçka në icloud».


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.