Apple regjistron "Iris Image Engine" dhe "AirPods"

AirPods

Kur ka disa orë derisa kompania me qendër në Cupertino të paraqesë më në fund iPhone 7, terminalin e ri të kompanisë dhe të gjitha zërat që kanë rrethuar lansimin e kësaj pajisje konfirmohen ose mohohen, Apple vazhdon të punojë për të reja pajisjet si dhe veçoritë e reja që do të arrijnë në modelet e ardhshme të iPhone. Avokati i markës tregtare Brian Conroy ka publikuar prova të reja të Emrat e fundit që kompania ka regjistruar për produktet e saj të ardhshme. Midis të gjithë emrave që gjejmë në listë, përveç iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, emrat Iris Engine dhe AirPods janë veçanërisht të habitshëm.

AirPods zyrtarisht konfirmon thashethemet që ne kemi publikuar në muajt e mëparshëm dhe në të cilat flasim për mundësinë që Apple po punon në kufje pa tela pa tela, të ngjashme me ato që Samsung prezantoi në fillim të gushtit së bashku me Galaxy Note 7 dhe ato të firmës Bragi, një kufje pa tela me pamje shumë të mirë për të cilën kemi folur dje.

Iris Image Engine gjithashtu konfirmon që Apple po punon në një sistem zhbllokimi iPhone përmes përdorimit të irisit, ashtu si tashmë ka Samsung Galaxy Note 7 të ri, një mekanizëm që na ofron siguri shtesë ndaj gjurmës së gishtit. Por ata nuk ishin të vetmit emra të lidhur me Apple që ky avokat ka zbuluar.. Në të njëjtin dokument mund të gjejmë "Apple Smart Button" dhe "Apple Touch Bar" që mund të tregojë një buton shtëpie të ardhshëm të integruar në një ekran OLED si dhe një panel prekës me funksione të personalizueshme që do të vinin nga dora e MacBook Pro i ri .

Tani duhet vetëm të presim për të parë cila prej këtyre patentave të reja del në treg dhe kur shfaqenSepse në shumë raste që Apple regjistron një patentë ose emër nuk do të thotë që ata më në fund do të dalin në treg, por në këtë mënyrë ajo mbron veten nga kompanitë e tjera që mund të jenë të interesuara për të hedhur në treg këtë teknologji pa kaluar nëpër kuti.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.