Podcast 8 × 09: MacBook Pro i ri dhe lajme të tjera

Pas disa ditësh tretje të të gjithë informacionit në lidhje me modelet e reja MacBook Pro që Apple prezantoi të enjten e kaluar, ne analizuam pro dhe të këqijat e këtij laptopi të ri, dhe Keynote si një e tërë. Zhgënjim apo kënaqësi me laptopin e ri Apple? Keni humbur lajme të tjera? Përveç kësaj, ne gjithashtu merremi me lajme të tjera që ndodhën javën e fundit përreth botës së Apple dhe teknologjisë në përgjithësi, të tilla si vonesa e supozuar e AirPods, e mohuar më vonë, azhurnimet e iOS dhe watchOS, madje Manu do të flasë me ne rreth një pajisjeje të parë nga Project Tango. Do të të marrë malli?

Ju keni të gjithë informacionin në lidhje me tërheqjen në kjo lidhje. Përveç lajmeve dhe mendimeve rreth lajmeve të javës, ne do t'i përgjigjemi edhe pyetjeve të dëgjuesve tanë. Ne do të kemi hashtag #podcastapple aktiv gjatë gjithë javës në Twitter në mënyrë që të mund të na pyesni se çfarë dëshironi, na bëni sugjerime ose çfarëdo që ju vjen ndërmend. Dyshimet, udhëzimet, mendimi dhe rishikimi i aplikacioneve, gjithçka ka një vend në këtë seksion që do të zërë pjesën e fundit të podcastit tonë dhe që duam të na ndihmoni ta bëjmë çdo javë.

Ndërsa tashmë kemi filluar sezonin e kaluar, këtë vit podcasti Actualidad iPhone mund të ndiqet drejtpërdrejt përmes kanalit tonë YouTube dhe të marrë pjesë në të përmes bisedave me ekipin e Podcast dhe shikuesit e tjerë. Regjistrohuni në kanalin tonë për të marrë njoftime se kur fillon regjistrimi i drejtpërdrejtë i podcastit, si dhe kur shtojmë video të tjera që publikojmë në të. Sigurisht, ai do të mbetet gjithashtu i disponueshëm në iTunes në mënyrë që të mund ta dëgjoni atë kur të doni duke përdorur aplikacionin tuaj të preferuar për Podcasts.. Ne ju rekomandojmë që të pajtohuni në iTunes në mënyrë që episodet të shkarkohen automatikisht sa më shpejt që të jenë në dispozicion. Dëshironi ta dëgjoni këtu? Epo pikërisht poshtë keni lojtarin për ta bërë atë. Ne gjithashtu kemi Lista për luajtje në Apple Music me muzikën që luan në podcast.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Akr dijo

  Epo, siç e përmendni, pajisja në fjalë është e re dhe me një ekran mbresëlënës (me korniza më të holla) që duket se askush nuk i merr parasysh kur kritikon shiritin OLED ose aspekte të tjera.

  Unë do të ndalem përsëri në dyqanin Apple për të parë nëse e kanë atë në ekran (pa qenë në një vitrinë) për të parë se si shpaloset shiriti.
  Megjithëse janë (shumë) të shtrenjta, unë kam kursyer që kur dolën thashethemet e para, kështu që sa më shpejt që PC-ja që përdor tani (6 vjet) të vdes, unë do të blej një 13-inç.