Shijoni brendësinë e iPhone 14 në ekranin tuaj me këto sfonde

Wallpapers me rreze X për iPhone 14

Ardhja e një pajisje e re Ajo shkakton një sensacion në mesin e fansave më të Apple. Midis tyre, ka media dhe kompani të përkushtuara për të analizuar çdo detaj si në nivelin e softuerit ashtu edhe në atë të harduerit për të përshkruar të gjitha lajmet në detaje. Ky është rasti i iFixit, i cili është përgjegjës për çmontimin e pajisjeve për të përcaktuar se sa e lehtë është pajisja për t'u çmontuar, analizuar pjesët dhe ndryshimet në lidhje me versionin e mëparshëm dhe, mbi të gjitha, për të përcaktuar evolucionin në lidhje me paraardhësit e saj. Falë kësaj ne mund të shijojmë disa nga këto sfonde që tregojnë brendësinë e iPhone 14 dhe imazhet e tij me rreze X.

Shijoni këto sfonde nga brenda iPhone 14

iPhone 14 mbërriti një muaj më parë përmes prezantimit të tij zyrtar dhe që nga ajo kohë kanë dalë në dritë lajme të shumta dhe shumë të ndryshme. Ky iPhone i ri vjen me risi të mëdha në dizajnin e modelit të tij Pro, duke i thënë lamtumirë nivelit për t'i hapur rrugë ndërfaqes së re Dynamic Island. Edhe pse çipi që mbajnë të gjitha modelet e tij është ende çipi A15, i cili mbartet edhe nga iPhone 13 dhe 13 Pro, performanca është përmirësuar falë, ndër të tjera, rritjes së RAM-it në të gjitha modelet e tij.

iFixit pak ditë më parë çmontoi të gjithë iPhone 14 për të përcaktuar shkallën e çmontimit të pajisjes si dhe për të gjetur dhe analizuar të brendshmet e brendshme të saj. Edhe pse apriori duket se dizajni është i vazhdueshëm me iPhone 13, ka ndryshime të mëdha në nivel hardueri dhe dizajni industrial, siç komenton iFixit në artikullin tuaj:

iPhone 14 hapet në pjesën e përparme dhe të pasme. Ky është iPhone 14 i rilindur si një flutur e bukur: një kornizë e mesme në qendër, një ekran i aksesueshëm në të majtë dhe një xhami e pasme e lëvizshme në të djathtë.

Kamera iPhone 14 pro
Artikulli i lidhur:
Turqia ia kalon Brazilit dhe shet iPhone 14 më të shtrenjtë në botë

Madje, ka publikuar edhe iFixit një seri sfondesh për iPhone 14 në të cilën mund të shihni brendësinë e saj reale dhe një imazh gjithashtu në formatin me rreze x. Nëse dëshironi t'i jepni një prekje tjetër iPhone-it tuaj të ri 14, mund të dëshironi të shkarkoni një nga këto ose ato që janë të disponueshme në telefonin tuaj faqen zyrtare të internetit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.