Si të nxjerrim audio nga video në iPhone

Audiobooks

Me siguri në më shumë se një rast keni regjistruar një video ku e vetmja gjë interesante është audio. Gjithashtu ka të ngjarë që të keni marrë shumë Videot e WhatsApp ku tregohet një shaka me një imazh të palëvizshëm. Në të dyja rastet, metoda më e shpejtë dhe më e lehtë nëse duam ta ndajmë videon në një mënyrë më të shpejtë, është nxjerrja e audios dhe shpërndarja e saj drejtpërdrejt.

Kryerja e këtij procesi në një kompjuter Mac ose Windows është shumë i shpejtë dhe i lehtë. Në fakt, ne mund ta bëjmë atë përmes një faqe interneti. Megjithatë, nëse flasim për aplikacione iPhone, numri i opsioneve zvogëlohet, por po, është e mundur. Nëse doni të dini si të nxjerrni audio nga video në iPhone ose iPad, ju ftoj të vazhdoni të lexoni për të njohur të gjitha opsionet e disponueshme.

Si gjithmonë kur bëjmë një artikull të këtij lloji, do të fillojmë duke ju treguar aplikacionet që na lejon kryeni këtë funksion plotësisht pa pagesëpasi nuk ka gjasa që të keni nevojë të përditshme për të nxjerrë audio nga video.

Me këtë shkurtore

Meqenëse Apple do të zbatojë Shortcuts në iOS, ka shumë funksione që mund të bëjmë me iPhone-in tonë pa përdorur një aplikacion të palës së tretëpsh eksportoni fotot në PDF, bashkoj dy foto...

Shkurtorja që na lejon ndarë audio nga video Quhet Separate Audio, një shkurtore nga e cila mund ta shkarkojmë kjo Lidhje.

nxjerr audio nga video në iPhone

 • Ndryshe nga shkurtoret e tjera, të cilat duhet t'i ekzekutojmë nga vetë aplikacioni, me këtë, ajo që duhet të bëjmë është hyni në aplikacionin Photos dhe zgjidhni videon ne duam të nxjerrim audion nga.
 • Tjetra, klikoni në pjesë dhe zgjidhni shkurtoren Audio i veçantë.
 • Tjetra, ne duhet zgjidhni në cilën dosje duam të ruajmë audion e nxjerrë dhe klikojmë mbi Ok.
 • Pasi audio të jetë nxjerrë dhe ruajtur në iPhone tonë, a mesazh konfirmimi në krye.

Me lëshimin e macOS Monterey, Apple ka prezantuar aplikacionin Shkurtoret në macOS. Në këtë mënyrë, të gjitha shkurtoret që zakonisht përdorim në iPhone-in tonë, mund t'i përdorim pa problem edhe në Mac-in tonë.

ndani audion e asaj videoje përmes WhatsApp, ne duhet të kryejmë hapat që detajoj më poshtë:

Dërgo audio WhatsApp

 • Pasi kemi hapur aplikacionin dhe jemi në chat ku duam të ndajmë audion, shtypim rreth klipit që na lejon të bashkëngjisim foto, video, skedarë ... dhe ne zgjedhim dokument.
 • Më pas, shkojmë në dosje ku kemi ruajtur audion, klikoni mbi të për ta zgjedhur dhe do të hapet një dritare redaktimi ku mund të dëgjojmë videon.
 • Në fund, ne klikojmë në butonin Dërgoj.

Dosja dërgohet. aiff (Apple Interchange File Format), një format i pronarit të Apple që nuk e ngjesh audionPrandaj, në një video prej 43 sekondash, madhësia përfundimtare e audios është pothuajse 7 MB.

Nëse dëshironi ta luani këtë audio në telefonin Android, VLC do të duhet të instalohet.

Amerigo

nxjerr audio nga video në iPhone

Amerigo është një aplikacion funksioni kryesor i të cilit është të shkarkoni video nga YouTube ose ndonjë platformë tjetër. Por, përveç kësaj, na ofron edhe mundësinë e nxjerrjes së audios nga videot në mënyrë më se të shpejtë, të thjeshtë dhe pa asnjë kufizim kohor.

Amerigo është në dispozicion në App Store në dy versione, një version me pagesë që ka një çmim prej 17,99 euro dhe një version me reklama që na lejon të përdorim këtë funksion pa pasur nevojë të paguajmë për të.

Për të nxjerrë audion nga një video me aplikacionin Amerigo, thjesht duhet të hapim aplikacionin, shtypni dhe mbani videon nga i cili duam të nxjerrim videon.

Në menynë që do të shfaqet zgjedhim opsionin Konvertoni në audio MP3. Gjithashtu na lejon të konvertojmë audion në formatin M4A, një format me të cilin disa nga Android mund të kenë probleme kur e luajnë atë.

Nëse videoja ruhet jashtë aplikacionit, gjëja e parë që duhet të bëni është kopjoni videon në aplikacionin Files dhe nga ai aplikim, hapni videon me aplikacionin Amerigo, në mënyrë që të kopjohet në të dhe ne të mund ta nxjerrim audion pa probleme.

Audio Extractor - Konverto mp3

nxjerr audio nga video në iPhone

Nëse e vetmja gjë që dëshironi të bëni është nxjerrja e audios nga një video dhe aplikacioni Amerigo nuk i plotëson nevojat tuaja, një zgjidhje shumë interesante gjendet në aplikacionin Extractor Audio - Convert mp3, një aplikacion që ne mund të shkarkoni falas dhe që përmbajnë reklama.

ekstrakt audio nga video Me aplikacionin Audio Extractor - Convert mp3, ne duhet të kryejmë hapat që ju tregoj më poshtë:

 • Pasi të kemi shkarkuar aplikacionin, gjëja e parë që duhet të bëjmë është importoni videot nga të cilat duam të nxjerrim audion nga bobina jonë.
 • atëherë klikoni në (i) treguar në të djathtë të videos.
 • Më pas, nga opsionet e ndryshme të paraqitura, ne zgjedhim Ekstrakt audio (e lehtë).
 • Më pas videoja do të fillojë të luhet. Në fund janë të gjitha formatet në të cilat mund të nxjerrim audion. Thjesht duhet të zgjedhim atë që duam dhe të klikojmë në Start.
 • Pasi të jetë nxjerrë audio nga video, kjo do të shfaqet në skedën Përpunuar, skeda në fund të ekranit.

Nëse në vend që të zgjidhni Ekstrakt Audio (Easy), zgjedhim opsionin Extract audio, aplikacioni na lejon të zgjedhim një pjesë të videos për të nxjerrë vetëm audio nga ajo pjesë.

Audio Extactor - Convert mp3 mbështetet nga iOS 8, funksionon në iPhone, si dhe në iPad dhe iPod touch. Përveç kësaj, është gjithashtu Mac i pajtueshëm me Apple Prosador M1.

Aplikim Isshtë përkthyer në Spanjisht, edhe pse cilësia lë shumë për të dëshiruar. Për fat të mirë, opsionet që na ofron janë kuptuar në mënyrë të përsosur.

Ndryshe nga aplikacionet e tjera ku vërtet ia vlen të paguani për të hequr reklamat, me këtë aplikacion Nuk është kështu.

Nëse paguajmë 1,99 euro të blerjes së integruar, reklamat e aplikacionit do të hiqen (reklamat që shfaqen në formë baneri dhe asnjëherë në ekran të plotë), ne mund ta përdorim aplikacionin për të luajtur çdo lloj video (diçka për të cilën unë personalisht dyshoj) dhe na lejon të shtoni një kod bllokues në aplikacion,


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Çlirim dijo

  Aplikacioni Audio Extractor - konverto mp3. Sipas tij në informacionin e tij, ai përdor dhe bën lidhjen e identifikimit.
  hmmmmm