Tani disponohet për shkarkim iOS 16.0.2 me rregullime të gabimeve

iOS 16.0.2

iOS 16 Ka qenë rreth e rrotull për disa javë tani dhe shkalla e adoptimit midis përdoruesve duket se po rritet në qiell. Domethënë, numri i shkarkimeve të iOS 16 në krahasim me iOS 15 në të njëjtën kohë të vitit të kaluar duket të jetë shumë më i lartë, gjë që mund të jetë një rekord. Përveç kësaj, Apple vazhdon të punojë në përmirësimin e përditësimit me arna në formën e versione të reja për të rregulluar gabimet. Në fakt, iOS 16.0.2 është tashmë i disponueshëm me ardhjen e zgjidhjeve për gabimet shumë të shpeshta midis përdoruesve. Shkarko tani

Shkarkoni iOS 16.0.2 në iPhone tuaj tani

Shumica e përdoruesve e dinë ardhjen e iOS 16. Nëse jo zyrtarisht përmes sistemit të njoftimeve iOS, e dinë përmes rrjeteve sociale që kanë bërë një jehonë mbresëlënëse me lajmet kryesore të iOS 16. Megjithatë, gjithashtu versionet e reja përfshijnë gabime dhe probleme që e bëjnë përvojën e përdoruesit më pak se optimale. Kjo është arsyeja pse zhvilluesit dhe inxhinierët e Apple vazhdojnë të punojnë për të lustruar versionin përfundimtar të iOS 16 në mënyrë që të mos ketë gabime dhe përvoja e përdoruesit të përmirësohet ndjeshëm.

Për të rregulluar disa nga këto gabime më të zakonshme ata kanë lëshuar iOS 16.0.2. Në fakt, tani në dispozicion për shkarkim nëpërmjet menysë Cilësimet > Të përgjithshme > Përditësimet e softuerit. Në vetëm pak minuta mund të kemi një version të ri në pajisjen tonë që përfshin zgjidhjen e këtyre gabimeve që u shfaqën në iOS 16 dhe iOS 16.0.1:

 • Kamera mund të dridhet dhe të shkaktojë foto të turbullta kur shkrep me disa aplikacione të palëve të treta në iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max.
 • Ekrani mund të shfaqet plotësisht i zi gjatë konfigurimit të pajisjes.
 • Kopjimi dhe ngjitja midis aplikacioneve mund të shkaktojë që një kërkesë për leje të shfaqet më shumë se sa pritej.
 • VoiceOver mund të mos jetë i disponueshëm pas rinisjes së pajisjes.
 • Zgjidh një problem ku hyrja me prekje nuk reagonte në disa ekrane të iPhone X, iPhone XR dhe iPhone 11 pasi u riparua

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.