Mario Kart Tour tani është në dispozicion në App Store

Mario Kart Tour

Meqenëse kompania japoneze njoftoi se po punonte për një version të Mario Kart derisa të ketë parë më në fund dritën, kanë kaluar gati dy vjet. Një nga arsyet e kësaj vonese është për shkak të vlerësimeve të këqija të marra nga betat e para që filloi në fund të majit.

Pas një pritje të gjatë, për disa orë, Mario Kart Tour është tani i disponueshëm për shkarkim në Apple App Store (Isshtë gjithashtu në dispozicion në Google Play Store). Ashtu si të gjitha lojërat e ofruara aktualisht në App Store, Mario Kart Tour është në dispozicion për shkarkim falas duke integruar blerjet brenda aplikacioneve.

Në përshkrimin e lojës, mund të lexojmë:

Mario dhe kompania do të marrin pjesë në qarqet e frymëzuar nga qytete të ndryshme në botë dhe në qarqet klasike Mario Kart në këtë pjesë të re të serisë. Secili qytet do të shfaqet në një sezon të ndryshëm dhe do të ndryshojë çdo dy javë. Përveç karaktereve të zakonshëm të Mario Kart, në këtë lojë do të ketë shoferë me temë që do të lidhen me qytetet e çdo sezoni.

Për të shijuar këtë titull të ri Mario në platformat mobile, pajisja jonë duhet të menaxhohet nga iOS 10 ose më i lartë, kështu që është i pajtueshëm nga iPhone 5s e tutje. Lidhur me blerjet brenda aplikacionit, më e lira është me çmim 2,29 euro dhe më e shtrenjta me 74,99 euro.

Biznesi fitimprurës i blerjeve brenda aplikacionit, veçanërisht për titujt e Nintendo, është një biznes që logjikisht kompania dëshiron të lejojë të rrëshqasë dhe nuk dëshiron ta ndajë me askënd, Prandaj, asnjë nga titujt që Nintendo na ofron sot, si në iOS dhe Android, nuk janë përfshirë dhe kurrë nuk do të përfshihen kaq shumë në Apple Arcade si në Google Play Pass, shërbimet e pajtimit të lojërave video të të dy kompanive.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Brian dijo

    Lojë e butë, kuliado !!!