Vitin e ardhshëm mund të shohim Netflix të Apple sipas një analisti

Kërcimi që ka marrë molla e madhe përmbajtja origjinale ka qenë spektakolare këtë vit. Fillimi i serialeve si Planet i Aplikacioneve Karapool Karpool Ka qenë një pikë kthese në mënyrën se si Apple sheh përmbajtjen multimediale. Spekulimet rreth a shërbim i përmbajtjes multimediale sipas kërkesës: një Apple Netflix, pasi që prej disa vitesh është ngritur mundësia. Por një analizë e botuar nga CSS Insight siguron që 2018 ka qenë viti i zgjedhur për ata nga Cupertino për të filluar shërbimin e tyre të pajtimit për garojnë kundër Netflix. 

Përmbajtja origjinale do të fillonte në epokën e Netflix të Apple

Apple Music u prezantua në 2015 për t'u përballur me të mëdhenjtë e industrisë si Spotify ose Pandora dhe aktualisht një pjesë e madhe e abonimeve të muzikës janë nga shërbimi muzikor i Big Apple. Bazuar në këtë ide, nuk do të ishte e paarsyeshme të ishte në gjendje të shihnim një shërbim të përmbajtjes sipas kërkesës gjatë vitit 2018 për të konkurruar me të mëdhenjtë e tjerë të tillë si Netflix, HBO ose Amazon.

Kjo ide është botuar që nga viti 2011 por sot një raport është botuar nga dora e Insight i CSS në të cilën ata sigurojnë se Apple po planifikon të nisë shërbimin e përmbajtjes së saj sipas kërkesës në 2018.

Fusha e vërtetë e betejës është në zonën origjinale të përmbajtjes, […] Apple do të ishte shumë mirë për ta bërë këtë.

Të mëdhenjtë si Netflix ose HBO po prodhojnë përmbajtjen e tyre origjinale dhe po provon të jetë një pasuri e mirë dhe kjo pasqyrohet në lidhje me numrin e shikimeve dhe të ardhurat e prodhuara nga pajtimet. Në rastin e Apple, përmbajtja origjinale nuk do të ishte problem që me fillimin e Karapool Karpool apo realitetin e saj Planet i Aplikacioneve është parë që ka interes për këtë lloj përmbajtje multimediale.

Ne jemi duke mësuar shumë për biznesin origjinal të përmbajtjes dhe po mendojmë për mënyrat se si ata mund të investojnë (në atë drejtim).

Këto janë fjalët e Tim Cook, CEO i Apple, i cili pranon se përfshirja e tij në këtë lloj përmbajtjeje po i bën ato të rriten. Gjithashtu, raporte të tjera të vjetra pranuan se Big Apple mund të planifikonte të investonte miliard dollarë për të nisur të tyret Netflix. Ata kanë infrastrukturën pasi miliarda pajisje që ekzekutojnë të njëjtin sistem operativ është metoda ideale për të ofruar përmbajtje, përveç produkteve të tjera si p.sh. TV mollë që do të merrte një rol shumë të rëndësishëm brenda planit strategjik të Mollës së Madhe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

  Shumë kompani i janë bashkuar këtij modaliteti të ofrimit të përmbajtjes dixhitale të tilla si filma dhe seriale dhe Apple mund ta bëjë atë në mënyrë të përsosur.

 2.   Marcelo dijo

  Do të ishte e jashtëzakonshme nëse Apple fillon këtë shërbim. Pa zgjatur shumë, por merrni kohën tuaj për të na ofruar cilësinë e saj të zakonshme. Në familjen time, ajo që nuk ka vulën e Apple është sepse ata thjesht nuk e kanë atë. Ndërsa paraqiten pajisjet, programet kompjuterike, etj., Ne do ta zëvendësojmë atë dhe me azhurnimin e vazhdueshëm. Apple është gjëja më e mirë që mund të na ndodhë.