Përditësimi i ri për baterinë MagSafe të Apple tani është i disponueshëm

Apple ka nisur një përditësim i ri i firmuerit për baterinë Magsafe duke arritur kështu versionin 2.7.b.0. Si përditësohet? Si mund ta dini se çfarë versioni keni instaluar?

Përveç Beta-ve të reja që Apple ka lëshuar sot, kompania ka lëshuar një përditësim të ri firmware për baterinë e saj portative, të vetmen bateri të jashtme që Apple ka në katalogun e saj. E pajtueshme me iPhone 12 dhe 13 të ri, të vetmit që përfshijnë sistemin MagSafe, kjo bateri e jashtme merr gjithashtu përditësime që përmirësojnë performancën e saj, dhe Versioni i ri është tashmë i disponueshëm dhe do të arrijë të gjithë pronarët e tij në orët në vijimndoshta ditë. Si përditësohet bateria? Çfarë lajmesh përfshin? Si mund të dalloni se cilin version keni instaluar?

Fatkeqësisht, dy nga tre pyetjet nuk kanë ndonjë përgjigje të caktuar. Ne nuk e dimë saktësisht se si përditësohet bateria, dhe për këtë arsye nuk ka asnjë mënyrë për të detyruar përditësimin. Pronarët e një baterie MagSafe kanë vetëm opsionin e vendosjes së baterisë në iPhone-in e tyre dhe mundësisht të lidhur me karikimin nëpërmjet kabllit Lightning dhe presin që përditësimi të arrijë në pajisjen e tyre. Ne gjithashtu nuk dimë asgjë për ndryshimet që sjell ky përditësim i ri, pasi Apple nuk publikon asnjë listë ndryshimesh me këtë firmware të ri. Nuk është përditësimi i parë që merrniTashmë vitin e kaluar, në dhjetor, Apple përditësoi pajisjen në versionin 2.5.b.0.

Ajo që mund të dimë është se çfarë versioni kemi në baterinë tonë Magsafe. Për ta bërë këtë, ne duhet të futim cilësimet e iPhone-it tonë me baterinë e lidhur me të. Brenda menysë Informacion i Përgjithshëm, në fund të tij, do të shohim një seksion që tregon versionin e baterisë MagSafe. Edhe pse është e vetmja bateri zyrtare MagSafe në shitje, tashmë ka shumë modele të tjera nga markat e tjera me performancë edhe më të mirë dhe me çmime shumë më të ulëta, si p.sh. anker y UGREEN që analizojmë edhe në kanalin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jose Luis dijo

    Ps, ende nuk jam përditësuar, mbrëmë është lidhur me rrymë dhe WiFi dhe asgjë.