Detajet e madhësive të reja të ekranit të iPhone 14 Pro dhe 14 Pro Max

L thashetheme rreth modeleve të reja të iPhone 14 janë rendi i ditës. Toni është i zakonshëm: Apple synon të lançojë pajisje me një dizajn të vazhdueshëm përveç heqja e nivelit në iPhone 14 Pro dhe Pro Max. Më në fund, molla e madhe do të bëjë një dallim në modelet 'Pro' përtej kamerës së tretë të pasme. dhe ia del mbanë një dizajn i ri në formë pilule në pjesën e përparme. Pak orë më parë u publikua një raport ku dolën përmasat e ekranit të këtyre modeleve Pro pa notch dhe shohim që madhësia nuk rritet ndjeshëm por në nivel funksional është e qartë se do të ketë ndryshime.

Ndryshime të vogla në madhësitë e ekranit të iPhone 14 Pro dhe Pro Max

iPhone 14 i ri do të mbërrijë në shtator. Deri atëherë, ne kemi ende një rrugë të gjatë për të bërë bazuar në rrjedhjet, thashethemet dhe konceptet që do të përshkruajnë, aq më tepër, të ardhmen e smartfonëve të Apple. Ajo që është e qartë për ne deri tani është se iPhone 14 do të fillojë një ndryshim të pjesshëm të ciklit eliminimi i nivelit të terminaleve Pro.

Siç e përmenda më parë, Apple ka vendosur hiqni pikën që u shfaq për herë të parë në iPhone X i iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max. Me këtë, molla e madhe bën një ndryshim të madh në nivelin e dizajnit në lidhje me versionin standard dhe Max. Por gjithashtu, noti i thotë lamtumirë përshëndetjes një dizajn i ri në formë 'vrima + pilulë'. Ky dizajn i ri zmadhon pak madhësinë e ekranit.

Artikulli i lidhur:
iPhone 14 Pro do të ketë një dizajn më të rrumbullakosur se iPhone 13

Dizajni i iPhone 14 Pro

Sipas të dhënave të fundit të ofruara nga analisti Ross i ri në llogarinë e tij në Twitter këto do të ishin dimensionet:

  • iPhone 14 Pro: 6.12″
  • iPhone 14 Pro Max: 6.69″

Nëse i krahasojmë këto përmasa me gjeneratën aktuale të iPhone 13 Pro dhe Pro Max me notch, shohim se vështirë se ka ndonjë ndryshim thelbësor midis dimensioneve të ekranit:

  • iPhone 13 Pro: 6.06″
  • iPhone 13 Pro Max: 6.68″

Le ta kujtojmë edhe atë Kornizat e iPhone 14 do të jenë më të rrumbullakosura dhe më të ngushta. Edhe pse kjo nuk prodhon një ndryshim të madh në dimensionin e paneleve, në një nivel vizual mund të printojë një ndryshim të madh që i bën pajisjet të duken më të mëdha. Tani është koha për të devijuar në lidhje me mundësitë e ekranit në nivelin e softuerit që i jep Apple rritja e ekranit të iPhone 14 Pro dhe Pro Max. A do ta shohim më në fund përqindjen e baterisë pranë ikonës së saj në shiritin e statusit? Vendosni bastet tuaja.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.