HomePod dhe HomePod mini marrin versionin 15.5.1 për të rregulluar një defekt në luajtje

Pak ditë më parë Apple lançoi zyrtarisht të dyja versioni përfundimtar i iOS 15.5 si beta e parë e iOS 15.6. Kjo do të thotë se do të kemi të paktën një përditësim tjetër përpara lëshimit të versioneve të para beta të iOS 16 më 6 qershor. Së bashku me iOS 15.5, u lëshuan edhe watchOS 8.6, tvOS 15.5 dhe macOS 12.4. Sigurisht, HomePod dhe HomePod mini gjithashtu morën përditësime, por ato e bëjnë këtë përmes aplikacionit Home në iDevice tonë. Megjithatë, Apple ka lëshuar një përditësim të softuerit për HomePod dhe HomePod mini, versioni 15.5.1, i cili rregullon një gabim të zakonshëm midis përdoruesve. në përditësimin e fundit.

Versioni 15.5.1 tani i disponueshëm për HomePod dhe HomePod mini

Versioni 15.5.1 i softuerit rregullon një problem që shkaktoi ndërprerjen e muzikës pas një kohe të shkurtër.

Disa orë më parë Apple nisi versioni 15.5.1 për HomePod dhe HomePod mini pa e pritur askush. Ky përditësim sipas shënime zyrtare Rregullon një problem që shkaktoi ndërprerjen e muzikës pas një periudhe të shkurtër kohe. Ka disa përdorues që e kishin dorëzuar tashmë këtë problem në kompani përmes blogeve zyrtare dhe temave të Reddit dhe ata tashmë kanë një zgjidhje.

HomePod Touch
Artikulli i lidhur:
Një koncept tregon HomePod touch: një ekran me prekje në altoparlantin Apple

HomePod

Normalisht, softueri HomePod përditësohet automatikisht përmes iPhone, por ju mund ta detyroni përditësimin si kjo:

 1. Hyni në aplikacionin Home
 2. Klikoni në ikonën e shtëpisë në pjesën e sipërme majtas
 3. Nëse keni më shumë se një rrjet të konfiguruar në shtëpi, zgjidhni atë që dëshironi të kontrolloni për përditësimin
 4. Klikoni në Përditësimet e Softuerit
 5. Nëse është përditësuar, duhet të shihni mesazhin "HomePod-i juaj është i përditësuar" së bashku me versionin 15.5.1.
 6. Nëse jo, mund të zgjidhni opsionin "Përditëso automatikisht" në mënyrë që të gjitha versionet të instalohen kur të bëhen të disponueshme. Për t'i instaluar ato, nëse nuk e keni të aktivizuar këtë opsion, klikoni 'Instalo'.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.