IPhone juaj tani mund të ketë karikim pa tel falë Forcës së Ngarkimit të Mophie

IPhone i ri më në fund përfshin karikimin pa tel, siç mund ta shohim në Apple Keynote. Të dy iPhone 8 dhe 8 Plus dhe iPhone X mund të rimbushen duke përdorur karikues Qi dhe midis markave që mund të shihnim në prezantimin e Apple, Mophie u dallua., një klasik në rastet e baterive me përvojë vjet në këtë segment.

Por nëse doni ta përdorni këtë veçori të re, mos u shqetësoni, sepse nuk është e detyrueshme që të blini një nga modelet e reja. Mophie dhe koleksioni i saj i Forcës së Ngarkimit bëjnë që karikimi pa tel i iPhone tuaj të jetë i disponueshëm për këdo me mbulesa dhe baza karikimi të llojeve të ndryshme që i analizojmë në artikullin vijues dhe videon.

Rasti dhe baza e karikimit, një kombinim i domosdoshëm

Si mund ta kthejmë iPhone-in tonë në një pajisje të pajtueshme me karikim pa tel? Përveç bazës së detyrueshme të tarifimit, do të na duhet një mbulesë që i jep asaj pronë. Mophie na ofron disa kombinime të mundshme:

 • Rasti i Forcës së Akuzës së Mophie, një rast normal që falë lidhësit të tij të integruar të Rrufesë ju lejon të rimbushni iPhone tuaj me çdo bazë të pajtueshme Qi.
 • Mbulesa e ajrit e Paketës së lëngjeve Mophie, një rast baterie që përveç rimbushjes së iPhone tuaj falë baterisë së integruar është gjithashtu i pajtueshëm me çdo bazë Qi si për të rimbushur veten ashtu edhe për të rimbushur iPhone.
 • Baza e karikimit pa tela të forcës së ngarkimit Mophie, një bazë Qi e pajtueshme që kur vendosni iPhone tuaj me një mbulesë të përshtatshme do t'ju lejojë të rimbushni pajisjen tuaj. Compatibleshtë i pajtueshëm me çdo smartphone tjetër Qi të pajtueshëm, përfshirë iPhone 8, 8 Plus dhe X.
 • Mophie Charge Force Forumi Vent Monton Makinën e Karikimit, një mbajtëse magnetike e ventilimit që gjithashtu do të rimbushë iPhone tuaj me një rast të përshtatshëm Mophie.

Këto janë aksesorët e Mophie që do të analizojmë në këtë artikull dhe në videon tonë, por gjithashtu keni edhe të tjerë të disponueshëm siç është Mophie Charge Force Desk Mount, një bazë vertikale për iPhone tuaj dhe Mophie Wireless Charging Base që është në përputhje me iPhone 8, 8 Plus dhe X të ri, dhe kjo gjithashtu lejon që ata të karikohen shpejt, duke arritur 50% bateri në 30 minuta.

Rasti i Forcës së Akuzës së Mophie

Shtë një rast në gjysmë të rrugës midis rasteve mbrojtëse konvencionale dhe rasteve të baterive, si në madhësi ashtu edhe në performancë. Dizajni i tij është i ngjashëm me mbulesat klasike të daulles Mophie, me një seksion më të ulët në të cilin është i integruar lidhësi Lightning dhe disa grila përmes të cilave lejohet të kalojë tingulli i altoparlantit të poshtëm dhe drejt mikrofonit. I gjithë iPhone është i rrethuar nga një buzë TPU që mbron nga çdo rënie, dhe kjo del aq përpara sa që pjesa e përparme e iPhone të mos vuajë në rënie.

Pjesa e pasme e kutisë është bërë prej lëkure, e disponueshme me ngjyra të ndryshme në faqen e internetit të Mophie (kafe, e zezë, blu, bezhë dhe e kuqe) por gjithmonë me pjesën plastike në të zezë. Butonët anësorë janë të mbuluar nga mbulesa dhe ka një të çarë për ndërprerësin e vibratorit. Ndryshe nga kutia e baterisë Mophie, nuk do të jetë e nevojshme ta hiqni atë për të përdorur lidhësin LightningMeqenëse lidhësi mund të hiqet pa hequr kutinë, kështu që mund të përdorni kufjet ose një kabllo karikimi të rrufesë.

Për ta rimbushur iPhone me kutinë në vend, thjesht duhet ta vendosni në bazën përkatëse të karikimit. Magnetët do të sigurojnë që iPhone të jetë fiksuar në mënyrë të përsosur, edhe nëse baza është vertikale, pa rrezikun e rënies së tij.. Mund ta vendosni iPhone dhe ta hiqni me një dorë nga baza.

 • rekuizitë: mbrojtje dhe karikim pa tel, magnet që rregullojnë iPhone, lidhës Rrufeja që mund të hiqet për të përdorur lidhësin iPhone.
 • Contras: Më e trashë se një mëngë konvencionale dhe me një buzë të trashë më të trashë për shkak të lidhësit të integruar.
 • Mimi: 59,95Uebfaqja zyrtare e Mophie

Kuti baterie Ajri Mophie Juice Pack

Nëse jemi nga ata që bateria e iPhone-it tonë bie, ndonjëherë mund të zgjedhim një rast baterie pa hequr dorë nga karikimi pa tel. Ajri i paketës së lëngut Mophie që kemi shqyrtuar në Ky artikull ju ofron deri në 60% bateri shtesë Që mund ta përdorni kur keni nevojë duke shtypur një buton, të njëjtin që duhet të shtypni për të parë karikimin e mbetur përmes LED-ve të pasme.

Dizajni i tij është shumë i ngjashëm me atë të rastit të mëparshëm, edhe pse me trashësi më të madhe për shkak të baterisë së integruar. Sigurisht, në këtë rast nëse duam të përdorim lidhësin Rrufeja do të duhet të heqim mbulesën plotësisht. Nuk është një problem serioz, sepse falë faktit që është çmontuar në dy pjesë, duhen vetëm pesë sekonda për ta hequr ose veshur. Sa i përket operacionit, është i njëjtë me atë të mëparshëm, thjesht duhet ta vendosni në bazën e përputhshme për të rimbushur iPhone. Sistemi i Mophie i jep përparësi karikimit të iPhone mbi rastin. Ai gjithashtu ka një sistem magnetesh që rregullon iPhone në çdo bazë të Mophie, madje edhe vertikalisht. Ju gjithashtu e keni atë në dispozicion në ngjyra të ndryshme (e zezë, rozë, ari, blu dhe e kuqe).

 • rekuizitë: kapak i integruar dhe bateri me karikim pa tela, LED që tregojnë ngarkesën e mbetur, deri në 60% bateri shtesë.
 • Contras: Më e trashë se mbulesat konvencionale, fsheh lidhësin e Rrufesë, prandaj duhet hequr për ta përdorur.
 • Çmimi: 99,95 €Uebfaqja zyrtare e Mophie

Baza e karikimit pa tela të forcës së ngarkimit Mophie

Isshtë një bazë e thjeshtë karikimi, me një dizajn shumë diskret që përmbush në mënyrë të përsosur misionin e saj. Vetëm një e udhëhequr në pjesën e përparme tregon se është e lidhur përmes kabllos USB të përfshirë në kutinë në një karikues USB ose në një port kompjuteri. Kjo bazë është krejtësisht e përputhshme me çdo pajisje Qi të pajtueshme, dhe natyrisht me iPhone 8, 8 Plus dhe X të ri, megjithëse nuk ka karikim të shpejtë. Me secilën nga dy rastet e mëparshme mund ta përdorni për të rimbushur iPhone tuaj.

 • rekuizitë- Dizajn diskret dhe kompakt, rregullon iPhone në mënyrë magnetike nëse përdorni një rast të përshtatshëm Mophie. Mund të përdoret me çdo pajisje Qi të pajtueshme.
 • Contras: nuk ka karikim të shpejtë.
 • Çmimi: 44,95 €Uebfaqja zyrtare e Mophie.

Mophie Charge Force Forumi Vent Monton Makinën e Karikimit

Isshtë një bazë praktikisht identike me atë të mëparshme, por me një goditje që lejon që ajo të vendoset në grilën e kondicionuar të makinës tuaj. Falë magnetëve që përfshin, lejon që iPhone të rregullohet dhe të mos bjerë në asnjë rrethanë nga baza, por për sa kohë që përdorni mbulesat e përputhshme të Mophie. Ai lejon rrotullimin 360º për të vendosur iPhone horizontalisht ose vertikalisht, dhe përfshin gjithçka që ju nevojitet në kutinë, përfshirë ngarkuesin për çakmakun e makinës dhe kabllon USB.

Një nga gjërat që më pëlqen më shumë në lidhje me këtë bazë magnetike dhe që ndryshimi nga bazat e tjera të këtij lloji është se mbetet shumë afër grilës së ventilimit, pa dalë shumë jashtë. Vendosja e iPhone në pozicionin e duhur është shumë e lehtë falë magnetëve që përfshin dhe madje ju lejon ta manipuloni pa u frikësuar se do të bjerë. Mund të vendoset dhe hiqet në mënyrë të përsosur me një dorë.

 • Pro: diskrete, përfshin një karikues për çakmak makinash, iPhone është rregulluar shumë mirë, mezi del nga grila e kondicionerit.
 • Kundrat: vetëm në përputhje me rastet e Mophie.
 • Çmimi: 64,95 €Uebfaqja zyrtare e Mophie.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.