Kjo është mënyra se si mund të kontaktoni mbështetjen e Apple

Uebfaqja zyrtare e mbështetjes teknike të Apple

Ardhja e këtij sezoni të Krishtlindjeve do të sjellë më shumë se një pajisje molle më shumë se një prej jush. Kjo është arsyeja pse këto ditë shumë përdorues të rinj kanë dyshime ose probleme me produktet e tyre të reja. Për t'i zgjidhur ato, Mbështetja e Apple ofron një mori informacionesh dhe në shumicën e rasteve një konsultë e shkurtër është në gjendje të zgjidhë problemin tonë. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë mënyra të ndryshme për të kontaktuar shërbimin teknik nga Apple për të zgjidhur të gjitha llojet e problemeve falë opsioneve të ndryshme të kontaktit të mbështetjes.

Shumë mënyra për të kontaktuar mbështetjen e Apple

Mbështetja teknike ka qenë gjithmonë një nga pikat e forta të kompanisë. Si në nivelin njerëzor në dyqanet fizike ashtu edhe në nivelin e rezolucionit në internet, ekspertët e Apple gjithmonë përpiqen të zgjidhin problemet që kanë përdoruesit. Së pari, duke u përpjekur të rivendosni pajisjen dhe në rast se kjo nuk funksionon, vazhdoni me një riparim më të plotë. Megjithëse secili problem ka një mënyrë për të vepruar, kjo zakonisht është modus operandi të shërbimit teknik.

Artikulli i lidhur:
Pamja e shpërthyer e AirPods konfirmon që ato nuk mund të riparohen

Për ta kontaktuar atë Mbështetja e Apple thjesht hyni në faqen zyrtare të internetit krijuar për rastin. Sapo të futemi brenda, do të duhet të zgjedhim se cila është pajisja jonë dhe cili aspekt i terminalit po na shkakton probleme: lidhja, Apple ID, riparimet dhe dëmtimi fizik, etj. Pasi të jetë zgjedhur "tema prindërore", ne do të vazhdojmë të zgjedh një nëntemë që përmbledh ose sqaron se çfarë është pyetja jonë.

Ndihma Apple

Në varësi të problemit, Apple ofron i vogël udhëzues dhe këshilla themelore në përpjekje për ta zgjidhur atë shpejt . Sidoqoftë, nëse kemi bërë gjithçka që na ka thënë mbështetja dhe nuk kemi qenë të kënaqur, do të kemi një faqe të fundit me opsionet e mëposhtme:

 • Dërgoni për të riparuar
 • bisedë
 • Flisni me mbështetjen teknike
 • Programoni një telefonatë
 • Merrni për të riparuar
 • Telefononi më vonë mbështetjen

Në varësi të vendndodhjes sonë, vetë problemit dhe urgjencës së riparimit, ne do të zgjedhim një ose opsionin tjetër. Nëse vendosim të flasim me shërbimin teknik do të na duhet siguroni detajet tona dhe Apple do të na telefonojë përmes një prej ekspertëve të tyre. Nëse vendosim të flasim përmes bisedës virtuale, do të duhet të bëjmë të njëjtën gjë dhe do të jemi përpara një bisede duke biseduar me një punonjës që përpiqet të zgjidhë problemin për ne. Rekomandimi im është që gjithmonë të flisni me dikë nga Apple përpara se të vazhdoni të dërgoni një pajisje për riparim nëse nuk jemi të sigurt se çfarë po ndodh. Sidoqoftë, nëse keni një dyqan fizik afër, është opsioni më i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ligia M Longsword Báez dijo

  Së pari faleminderit; Problemi im është si vijon; Unë kam një Pad të ri dhe nuk kam qenë në gjendje të azhurnoj Face, WhatsApp, Tweet son djali im ndaloi të më ndihmonte por doli të ishte një tjetër Facebook i ri dhe unë kam humbur të gjithë miqtë dhe kontaktet e mia; Të fillosh nga e para është e lodhshme dhe nuk është e besueshme. Unë kam gjithçka në telefonin tim 8 Dhe unë dua ta transferoj atë në Pad, faleminderit Bekime