Reklama e re e Apple me ritmin e pasodoble në një pishinë në Barcelona

Apple sapo lançoi një reklamë të re në kanalin e saj në YouTube për të promovuar altoparlantët e rinj stereo dhe aftësitë rezistente ndaj spërkatjes së iPhone 7. Do të flisnim për një reklamë më shumë, po të mos ishte për faktin se kjo ka disa ngjyra që do të jenë shumë të njohura për ne sa më shpejt që të japim Luaj.

Videoja fillon me një burrë në një pishinë i cili po dëgjon muzikë në iPhone-in e tij përmes altoparlantëve stereo në një shezlong. Pasi ka rritur volumin, ai ngrihet dhe Ai e lë atë të pushojë përballë një gote dhe një tavoline ku mund të shihni se si sipërfaqja e saj është e mbuluar me ujë. Pas kësaj, ai shkon drejt një trampoline - me një lartësi jo të pakonsiderueshme - për të kryer atë që supozohet si një arritje epike.Gjatë gjithë udhëtimit të tij kënga e shoqëron, duke aluduar në fuqinë e këtyre folësve, e cila nuk është askush tjetër veç Virgjëresha e Makarenësnga Arturo Sandoval. Në të vërtetë, videoja përfundon me burrin duke kërcyer në pishinë dhe, edhe një herë, duke lagur iPhone. Kështu Apple i referohet dy prej veçorive kryesore që iPhone përfshin për herë të parë.

Likelyshtë e mundshme që dikush me një sy të mirë e ka vlerësuar atë vendndodhja e regjistrimit është pishina komunale e notit Montjuic, në Barcelonë. Një dremitje drejt vendit tonë që theksohet nga ajo muzikë karakteristike e sfondit. Përveç kësaj, dhe ndoshta është shumë për të supozuar, zgjedhja e protagonistit të videos dhe ngjashmëria e tij me Pablo Picasso mund të mos jetë një rastësi as.

Nëse doni të dini më shumë rreth këtyre folësve të rinj, ne do t'ju tregojmë gjithçka në kjo video. Po kështu, ne ju lëmë vlerësimet tona për të dy iPhone 7 si iPhone 7 Plus, në mënyrë që të mos humbni asnjë detaj të smartphone-ve të rinj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   elpaci dijo

  Shkëlqyeshëm! Alsoshtë gjithashtu një xhaxha i ngjashëm me Gabriel Rufián që kërcënon Apple për vendosjen e një paso doble në Barcelona. Ata nuk e dinë ...

 2.   Alfonso Ansó Rojo dijo

  Si është e mundur që nuk përmendet që protagonist i reklamës është Enzo Maiorca? Enzo Maiorca është një çlirues italian, i cili ka disa rekorde botërore. I lindur në 1931, ai theu rekordin botëror për zhytje të lirë në 1960 duke arritur një thellësi prej 45 metrash. Në nëntor të po këtij viti arriti në 49 metra. Ai ishte në elitën botërore për gjashtëmbëdhjetë vjet, deri në 1976, vit kur vendosi të largohej nga sporti. Në vitin 1988, i drejtuar nga vajzat e tij Patrizia dhe Rossana (të famshëm në botën e zhytur në ujë për shkak të një serie rekordesh botërore), ai arriti të arrijë rekordin e tij të fundit prej 101 metrash. Gjatë karrierës së tij të zhytur në ujë të lirë, Enzo Maiorca kishte disa rivalë historikë si Amerigo Santarelli (i cili doli në pension në 1963), pastaj Teteke Williams, Robert Croft dhe Jacques Mayol. Nga ana tjetër, në 1978 ai mori pjesë në një ekspeditë shkencore në Trekëndëshin e Bermudës. Në qershor 1990 ai mori pjesë në eksperimente në qendrën e fiziologjisë dhe patologjive të zhytjeve të Universitetit të Buffalo në Shtetet e Bashkuara, Në vitin 1988 Luc Besson sjell në ekran rivalitetin midis Enzo Maiorca dhe Jacques Mayol me xhirimet e filmit Le Grand Bleu.

 3.   Alfonso Ansó Rojo dijo

  Enzo Maiorca vdiq më 13 nëntor 2016. Ai lindi më 21 qershor 1931.