Zhbllokimi i parë i Apple Watch Nike +

Zhbllokimi i parë i Apple Watch Nike +

Më në fund, pas një pritje të gjatë që kur u prezantua zyrtarisht më 7 shtator, botimi Apple Watch Nike + sot ajo ka dalë zyrtarisht në shitje në 41 vende të botës, përfshirë edhe Spanjën. Dhe si zakonisht në këto raste, në rrjetet sociale tashmë mund të gjejmë imazhet dhe videot e para të shpërndara nga pronarët e tyre krejt të rinj dhe të kënaqur.

Tjetra do t'ju tregojmë disa nga ato imazhe të shpërndara në internet që zbulojnë "drejtpërdrejt dhe drejtpërdrejt" se si është Apple Watch Nike + dhe si Apple ka vendosur të paketojë këtë edicion shumë të veçantë dhe sportiv të veshjes së tij.

Apple Watch Nike + treguar së pari nga pronarët e saj të parë

Gjatë gjithë ditës së sotme, përdoruesit e parë që vrapuan për të rezervuar Apple Watch Nike + tashmë po e marrin atë në shtëpitë e tyre. Gjëja e parë që vëzhgojmë është paketimi i pajisjes. Apple ka vendosur vazhdoni stilin e modeleve të mëparshme të Apple Watch Sport të gjeneratës së parë në një mënyrë të tillë që Apple Watch Nike + të arrijë tek blerësit e saj brenda një kutie të zgjatur, drejtkëndëshe, por këtë herë është e zezë, dhe jo e bardhë.

Apple Watch Nike +

Paketimi i jashtëm i Apple Watch Nike + është i ngjashëm me modelet e mëparshme Sport, por këtë herë në një ngjyrë të zezë të thellë

Një surprizë e vogël

Brenda kësaj kutie kartoni ne tashmë gjejmë rastin Apple Watch Nike +, këtë herë në të bardhë si modeli i mëparshëm sportiv. Pas kopertinës së sipërme, zbulojmë se rishikimi tani klasik që thotë "Projektuar nga Apple në Kaliforni" është zëvendësuar nga një etiketë e re që lexon: "Projektuar për atletë nga Apple dhe Nike."

Apple Watch Nike +

Rasti i brendshëm është i ngjashëm, në të bardhë, por me një moto të re dhe kurioze

Pjesa tjetër e paketimit të Apple Watch Nike + është ndryshe e njëjtë me paketimin tradicional të Watch Sport.

Gjithashtu ora në vetvete është pjesë e Apple Watch Series 2 kështu në nivelin e harduerit nuk ndryshon aspak për këto, përtej katër modeleve ekskluzive të shiritave elastikë dhe të ecshëm, për momentin, do të jetë e pamundur të blihen veçmas.

Lajmi është brenda

Atshtë në nivelin e softuerit ku Apple Watch Nike + ofron disa funksione që janë ekskluzive për pronarët e saj. Këto funksione synojnë të përmirësojnë zakonet e përditshme të aktivitetit fizik dhe sportit dhe për këtë, ai integron aplikacioni i azhurnuar Nike + Run Club që, përveç ofertës integrimi me Apple Music, është në gjendje të përfitojë nga GPS që ora integron. Kështu, nuk është më e nevojshme të mbani iPhone në stërvitjet tuaja, pasi që aplikacioni është i aftë të tregojë në një hartë në orë se çfarë ka qenë rruga juaj.

Padyshim, disa përdorues gjithashtu kanë filluar të ndajnë imazhe tashmë të veshura me Apple Watch Nike + në kyçet e tyre. Një përdorues në Reddit shpjegoi disa nga opsionet e personalizimit që janë në dispozicion për thirrjet ekskluzive të këtij modeli Watch.

Kisstherobot Redditor, i cili zotëron imazhin që keni vetëm poshtë këtyre rreshtave, pohon se ngjyra mund të ndryshohet në të bardhë (edhe pse me sa duket cilësia e imazhit nuk na lejon ta vlerësojmë këtë ndryshim), dhe teksti mund të jetë ose jo duken të plota.

Apple Watch Nike +

Kjo është një nga sferat ekskluzive që nuk do të mund të shohim në asnjë model tjetër të Apple Watch

Në një nga disa videot e disponueshme të zhbllokimit të një Apple Watch Nike +, përdoruesi i Twitter @Gielk na ofron hapjen e paketimit dhe një vështrim të parë të versionit që ai ka blerë.

Apple Watch Nike + doli në shitje sot zyrtarisht. Isshtë në dispozicion në Apple Store në internet dhe gjithashtu në dyqanet fizike (megjithëse nuk e dimë nëse ka stok) në katër modele me një çmim prej 439 € për kasën 38 mm dhe 469 € për kasën 42 mm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.