iPad e premte e zezë

Miniaplikacione IPadOS 15

Nëse gjatë muajit shtator nuk keni mundur të rinovoni iPad-in tuaj të vjetër, sepse keni dalë jashtë buxhetit gjatë pushimeve, E Premtja e Zezë është koha më e mirë e vitit për ta rinovuar atë, sidomos tani që gama është më e gjerë se kurrë.

Këtë vit E premtja e zezë fillon më 26 nëntor, edhe pse nga e hëna 22 deri të hënën pasardhëse 29 nëntor do të gjejmë oferta të të gjitha llojeve, jo vetëm për të rinovuar iPad-in tuaj, por edhe për të rinovuar iPhone, Mac, Apple Watch, AirPods...

Cilat modele iPad janë në shitje të Premten e Zezë

iPad Pro 2021

Oferta TOP Black Friday 2021 Apple iPad Pro (nga ...
Oferta TOP Black Friday 2021 Apple iPad Pro (nga ...

Në maj të po këtij viti, Apple rinovoi gamën iPad Pro, Apple iPad me më shumë funksione në treg dhe që menaxhohet nga i njëjti procesor që mund të gjejmë në MacBook Air, M1.

Kanë kaluar 6 muaj nga prezantimi i tij dhe prej disa muajsh kemi mundur ta gjejmë oferta interesante të dy modelet 12,9 inç dhe 11 inç.

Me siguri që gjatë të Premtes së Zezë asnjë nga dy modelet iPad Pro do të humbasë festën e zbritjeve.

iPad Pro 2020

Me pak më shumë se një vit e gjysmë në treg, iPad Pro 2020 ende një opsion i shkëlqyer për përdoruesit që nuk mund të përballojnë ose nuk dëshirojnë të paguajnë për gjeneratën e re të këtij viti.

Në Amazon mund të gjejmë ende modele iPad Pro nga viti 2020, veçanërisht modelin 11 inç me cmime shume interesante.

Megjithëse iPad Pro 2020 12,9 inç nuk ka aq shumë prani, tregtarët me siguri do të përfitojnë nga e Premtja e Zezë për të hiqni qafe stokun e disponueshëm.

Air iPad

Me më shumë se një vit në treg dhe me një dizajn të gjurmuar në iPad Pro 11 inç, ne kemi iPad Air, një tabletë që gjatë këtij viti ka marrë zbritje interesante, ndaj me siguri nuk do të humbisni Black Friday.

2021 iPad

iPad i gjeneratës së nëntë ka dalë në treg për pak më shumë se një muaj, kështu që mos prisni të gjeni ndonjë ofertë Hyrja në iPad. Do të duhet të presim muajt e ardhshëm që ky model të ulë disi çmimin.

iPad mini 2021

Me iPad mini 2021 ju keni marrë përditësimi i dizajnit që shumë përdorues prisnin me rritjen e çmimit si pasojë.

Ky model, si iPad i gjeneratës së nëntë, ka dalë në treg për pak më shumë se një muaj, kështu që ju mund të shkoni duke harruar veten për të gjetur një zbritje gjatë të Premtes së Zezë.

Logoja e Amazon

Provoni Audible 30 ditë falas

3 muaj Amazon Music falas

Provoni Prime Video 30 ditë falas

Pse ia vlen të blesh një iPad të Premten e Zezë?

iPad mini iPad 9 i gjeneratës

Është e vetëkuptueshme se E Premtja e Zezë është koha më e mirë e vitit jo vetëm për të bërë pazar për Krishtlindje, por edhe për të rinovuar çdo pajisje elektronike që kemi në shtëpi.

Të gjitha kompanitë marrin pjesa më e madhe e të ardhurave nga shitjet në tremujorin e fundit të vititE premtja e zezë është një nga ditët më të rëndësishme, së bashku me Krishtlindjet, edhe pse kjo është koha më e keqe për të blerë për shkak të rritjes së çmimeve që përjetojnë të gjitha produktet.

Sa zbriten zakonisht iPad-ët në të Premten e Zezë?

Aksion iPad mini

Si iPad Pro 2021 12,9 inç, ashtu edhe modeli 11 inç, mund t'i gjejmë në disa dyqane me një zbritje maksimale prej 10%, edhe pse ndonjëherë qëndron vetëm në 5%. Duke marrë parasysh koston e tyre, është një kursim i konsiderueshëm.

Modeli iPad Pro 2020, në dy versionet e tij, nëse dimë të kërkojmë mirë, mund të gjejmë deri në disa zbritje prej 15-17%, duke u bërë opsione interesante për t'u marrë në konsideratë.

Në lidhje me iPad-in e gjeneratës së nëntë dhe iPad mini, të dyja me pak më shumë se një muaj në treg, mos prisni të gjeni zbritje të mëdha apo të vogla. iPad i gjeneratës së 10-të ka të ngjarë të ketë zbritje midis 15-XNUMX%.

iPad Air doli në treg në vitin 2020 dhe prej disa muajsh e kemi gjetur në Amazon me zbritje rreth 100 euro për versionin hyrës. Me pak fat, për të Premten e Zezë ka të ngjarë ta gjeni me një zbritje më të madhe.

Sa zgjat e Premtja e Zezë në iPad?

Të Premten e Zezë 2021, si çdo vit, festohet një ditë pas Ditës së Falënderimeve festohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo ditë bie më 25 nëntor.

Një ditë më vonë, Nëntor 26, është kur do të fillojë zyrtarisht e Premtja e Zezë, nga ora 0:01 deri në 23:59.

Megjithatë, që më të hutuarit të mos humbasin zbritjet interesante të kësaj dite, nga e hëna, 22 nëntor deri të hënën pasardhëse, 29 nëntor (Cyber's Monday), do të gjejmë oferta të të gjitha llojeve.

Ku mund të gjeni ofertat e iPad të Premten e Zezë

Apple Store në Hong Kong

Apple ka qenë rreth e rrotull për disa vite duke luajtur çmendur me të premten e zezë, prandaj mos prisni të vizitoni dyqanet e tyre ose faqen e tyre në internet për të gjetur një lloj oferte.

Nëse dëshironi të përfitoni nga kjo ditë dhe të kurseni para që janë gjithmonë të dobishme për t'i shpenzuar për gjëra të tjera, duhet t'i besoni Amazona, Gjykata angleze, mediamarkt, K Tuin, E mrekullueshme...

Amazona

Apple vë në dispozicion për të gjithë përdoruesit e Amazon, secilin prej produkteve që shpërndan përmes dyqaneve të tij fizike dhe online, por me çmime më të ulëta në shumicën e rasteve.

Meqenëse Apple qëndron pas të gjithë katalogut të produkteve të Apple të disponueshme në Amazon, ne do të kënaqemi e njëjta garanci që mund të kemi nëse blejmë direkt nga Apple.

mediamarkt

Vitet e fundit Mediamarkt po bast shumë për produktet e Apple, sidomos gjatë të Premtes së Zezë, ndaj nuk mund të ndalemi së hedhuri një sy në të gjitha ofertat që publikojnë.

Gjykata angleze

Ose përmes faqes së saj të internetit ose duke vizituar një nga qendrat e ndryshme që ka në të gjithë Spanjën, El Corte Inglés gjithashtu do të ketë përgatitur Zbritje interesante gjatë të Premtes së Zezë.

K Tuin

Dyqani K-Tuin është e specializuar vetëm në produktet e Apple, një dyqan që është i pranishëm në qytete ku Apple nuk ka prani fizike.

Me Black Friday ato ofrojnë zbritje të konsiderueshme në të gjitha produktet e tyre, kështu që nuk është keq t'i vizitoni gjatë kësaj dite.

Makinistë

Magnificos është bërë K-Tuin i internetit vitet e fundit, i specializuar kryesisht në produkte dhe aksesorë për pajisjet Apple.

Çdo vit me Black Friday, ata ofrojnë zbritje interesante dhe oferta promocionale se nuk do të mund ta lëmë të shpëtojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.