Seria Apple Watch 7: Dizajn i Ri, Data e Lëshimit dhe Karakteristikat

Apple Watch 7 i zi

Këtë shtator do të shohim një Apple Watch të ri, Serinë 7. Me një dizajn të ri për herë të parë që nga fillimi i tij, kjo orë inteligjente do të vazhdojë të jetë një bestseller, dhe ne ju tregojmë gjithçka që dimë për të deri më tani.

Dizajn i ri

Do të jetë hera e parë që nga lëshimi i Apple Watch origjinal që ora inteligjente Apple ka pësuar një ndryshim të madh në dizajn. Deri më tani vetëm disa rregullime të vogla, të tilla si butoni anësor që tani nuk del jashtë, vrima për altoparlantët e ndryshëm ... ndryshime të vogla që mezi kanë qenë të perceptueshme për përdoruesit. Por tani po, kjo Apple Watch e re do të lëshojë dizajn, më e ngjashme me iPhone dhe iPad aktual, me skaje të sheshta.

Ky ndryshim i dizajnit do të shoqërohet me një ekran pak më të madh. Nuk do të ketë më xham të lakuar për ekranin, siç ndodhi kur kaloni nga iPhone 11 në 12. Xhami i përparmë do të jetë plotësisht i sheshtë, dhe ekrani do të ketë një rritje të lehtë në madhësi, duke shkuar nga 40 dhe 44 milimetra në 41 dhe 45 milimetra, siç konfirmohet nga rrjedhjet e rripave të rinj të Apple Watch. Kjo gjithashtu do të lehtësojë ekzistencën e sferave të reja ekskluzive për këtë model.

Artikulli i lidhur:
iPhone 13: lançimi, çmimi dhe të gjitha specifikimet e tij

Sensorë të rinj

Duket e pamundur që këtë vit të kemi lajme në lidhje me veçoritë e reja për Shëndetin. Nëse vitin e kaluar Seria 6 shtoi sensorin e oksigjenit të gjakut për të qenë në gjendje të na jepte informacion në lidhje me Ngopjen O2, Këtë vit duket se Apple Watch Series 7 do të përqëndrohet në ndryshimin e dizajnitMe Ka pasur disa thashetheme për aftësia e Apple Watch për të matur glukozën në gjak, por duket se nuk ka gjasa që kjo të ndodhë në këtë brez, përkundrazi do të na duhet të presim një ose dy vjet më shumë.

Gjithashtu duket se nuk ka gjasa që një thashethem tjetër për të cilin është folur të vijë këtë vit si një risi në Apple Watch: matja e temperaturës së trupitMe Ne gjithashtu do të duhet të presim të paktën edhe një vit për ta parë atë në orën inteligjente.

Apple Watch 7 ngjyra

Përfundime të ndryshme

Apple ka ndryshuar modele të Apple Watch ndër vite. Alumini dhe çeliku nuk kanë munguar kurrë, prandaj shpresojmë që këtë vit këto materiale klasike në prodhimin e orëve të vazhdojnë. Me Serinë 6 ai zgjodhi titanin si materialin e tretë për Apple Watch, Dhe gjithçka duket se tregon se ky vit do të përsëritet me tëMe Qeramika, e përdorur vite më parë, përsëri do të ishte jashtë katalogut të Apple, edhe pse kjo mbetet për t'u parë.

Sa i përket ngjyrave, me siguri do të ketë ndryshime, por për momentin ne nuk dimë asgjë për këtë çështje. Vitin e kaluar Apple na befasoi me blu dhe të kuqe në modelet e aluminitNdoshta këtë vit njëra nga dy ngjyrat do të ndryshojë. Gjithashtu ka pasur ndryshime gjatë gjeneratave të ndryshme me ngjyrën e artë, herë më të verdhë dhe herë më rozë. Një mister për këtë vit.

Processor

Në këtë kuptim ka pak dyshime se Apple Watch i ri do të sjellë një procesor më të fuqishëm. Seria Apple Watch 6 ka qenë e para në të cilën është arritur vërtet një performancë optimale për të ekzekutuar aplikacione, dhe me seritë 7 ne presim që performanca të përmirësohet më tej, veçanërisht në aspektin e efikasitetit të energjisëTek arrijnë autonomi më të madhe, pika më e dobët e Apple Watch pa dyshim.

Release Date

Ende jemi në pritje të konfirmimit zyrtar, por pritet që ngjarja e prezantimit të Apple Watch përkon me atë të iPhone 13, më 14 shtatorMe Rezervimet do të fillonin më 17 shtator dhe shitjet direkte të premten e ardhshme, 24 shtator.

Çmimet

Ndryshimet e çmimeve nuk priten në Apple Watch Series 7 në krahasim me të njëjtat modele nga vitet e mëparshme. Çmimet e secilit model do të jenë si më poshtë:

 • Apple Watch Alumini 41mm: 429 €
 • Apple Watch Alumini 41mm + LTE: 529 €
 • Apple Watch Alumini 45mm: 459 €
 • Apple Watch Alumini 45mm + LTE: 559 €
 • Orë çeliku Apple Watch 41mm + LTE: 729 €
 • Orë çeliku Apple Watch 45mm + LTE: 779 €
 • Apple Watch Titanium 41mm + LTE: 829 €
 • Apple Watch Titanium 45mm + LTE: 879 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.